Kontaktpersoner

Daniel Bäckman

Filialansvarig, Floda bibliotekIngen bild

daniel.backman@lerum.se

0302-52 16 48

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Mats Karlholm

Filialansvarig, Gråbo bibliotekIngen bild

mats.karlholm@lerum.se

0302-52 23 54

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

April Karlsson

Floda bibliotekApril Karlsson

april.karlsson@lerum.se

0302-52 14 17

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Nina Persson

Barnbibliotekarie Nina Persson

nina.persson@lerum.se

0302-52 24 40

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Joachim Rosén

BarnbibliotekarieNamn Namn

joachim.rosen@lerum.se

0302-52 20 40

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Annika Österberg

Boken kommer/TalboksavdelningAnnika Österberg

annika.osterberg@lerum.se

0302-52 14 82

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Heidi Carlsson-Asplund

Boken kommer/Talboksavdelning/Filialansvarig, Sjöviks bibliotekIngen bild

heidi.carlsson-asplund@lerum.se

0302-52 14 77

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Sofia Andersson

GymnasiebibliotekarieIngen bild

sofia.andersson@lerum.se

0302-52 13 58

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Karolina Jonson

Inköpsansvarig/fjärrlåneansvarigKarolina Jonson

karolina.jonson@lerum.se

0302-52 14 81

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Johanna Holmqvist

IT-bibliotekarieJohanna Holmqvist

johanna.holmqvist@lerum.se

0302-52 14 84

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Marie Megitt

IT-bibliotekarieMarie Megitt

marie.megitt@lerum.se

0302-52 14 71

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Anna Gustafsson

Räkningar och krav för förkommen eller förstörd bok/BabyrytmikAnna Gustafsson

anna.gustafsson@lerum.se

0302-52 14 73

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Barbro Ahlberg

BibliotekschefBarbro Ahlberg

barbro.ahlberg@lerum.se

0302-52 14 72

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Mina sidor

Språk Språk

Kontakta biblioteket

Kontakta biblioteket
* Fältet måste fyllas i
*
*
*
*

Floda bibliotek

Måndag: 11-19
Tisdag: 11-19
Onsdag: 10-15
Torsdag: 11-19

 

Meröppet i Floda:

Tisdag 7-11 och 19-21
Onsdag 15 - 21
Torsdag 7 - 11 och 19 - 21
Fredag - Söndag 7 - 21

Se avvikande öppettider.


Gråbo bibliotek

Måndag: 11-19
Tisdag: 11-19
Torsdag: 11-19
Fredag: 10-15

Se avvikande öppettider.

Lerums bibliotek

Måndag: 9-19
Tisdag: 9-19
Onsdag: 9-19
Torsdag: 9-19
Fredag: 9-17
Lördag: 11-15

Se avvikande öppettider.



 


Sjöviks Bibliotek

Tisdag: 16-19

 

Meröppet i Sjövik:
Måndag 6 - 21
Onsdag - söndag 6 - 21

Se avvikande öppettider.


Tollereds bibliotek

Måndag: 16-19

Se avvikande öppettider.